אודות


דן צבעוני, פרופסור מן המניין בבית ספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, מבכירי הקרדיולוגים בישראל, מומחה למחלות לב, היה מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים שערי צדק בשנים 2013-1992.

פרופ’ צבעוני סיים את לימודי הרפואה  בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים והתמחה בקרדיולוגיה בבית החולים הדסה. במשך שנתים השתלם בקרדיולוגיה קלינית וצנתורים במרכז הרפואי Cedars-Sinai בלוס אנג’לס, ושם עסק גם במחקר. הוא חזר לארץ למשרת רופא בכיר בבית החולים הדסה. לאחר מכן במשך יותר מעשר שנים היה סגן מנהל המחלקה הקרדיולוגית של בית החולים ביקור חולים בירושלים, מחלקה אותה פיתח לרמה גבוהה ביותר. בעקבות הישגיו הוזמן להקים ולנהל את המחלקה הקרדיולוגית החדשה בבית החולים שערי צדק בירושלים.


משנת 1992 ניהל פרופ’ צבעוני את המערך הקרדיולוגי בבית החולים שערי צדק ובנה שם מחלקה משוכללת ומובילה בתחום. הוא פיתח את המחלקה מיחידה של 5 מיטות למחלקה של 50 מיטות. המחלקה מקיפה את כל תחומי הקרדיולוגיה המודרנית, בכלל זה צנתורים ברמה מתקדמת עם מרב החידושים, טיפול נמרץ, אלקטרופיזיולוגיה, שיקום לב, מעבדות משוכללות ועוד.  קידומה והצלחתה הרבה של המחלקה הקרדיולוגית החדשה היה המנוע אשר העלה את רמת ויוקרת בית החולים שערי צדק.  


תחומי התמחות

 פרופ’ צבעוני צבר ניסיון רב בטיפול באלפי אנשים שהגיעו לבית החולים עם התקף לב, אי ספיקת לב והפרעות קצב, בהם חולים מסובכים אשר נזקקו לצנתור. פרופ’ צבעוני הוא אחד המומחים הבולטים בישראל בהערכת חולים מסובכים, בייחוד בהחלטות על צנתור וניתוחים וכן בהערכת חולים מורכבים הסובלים משילוב של מחלות לב עם מחלות נלוות כגון יתר לחץ דם וסכרת.

ברשימה המתפרסמת בכל שנה בעיתון מעריב פרופ’ צבעוני מופיע בין עשרת הקרדיולוגים המצטיינים במדינה.


 פרופ’ דן צבעוני – תרומה ייחודית לקרדיולוגיה בארץ ובעולם

חברות באיגודים

פרופ’ צבעוני חבר באיגודים האלה:

 • האיגוד הקרדיולוגי בישראל
 • החוג לקרדיולוגיה התערבותית בישראל
 • איגוד הלב האמריקני
 • הקולג’ האמריקני לקרדיולוגיה
 • האיגוד האירופי לקרדיולוגיה.

עד היום פרסם פרופ’ צבעוני יותר מ-240 מאמרים, רובם בעיתונות הבין-לאומית. פרופ’ צבעוני נחשב לאחד המומחים הגדולים בעולם בתחום הפרעה בזרימת הדם לשריר הלב (איסכמיה). הוא ופרופ’ שטרן ז”ל היו הראשונים שתיארו את התופעה של איסכמיה שקטה.

פרופ’ צבעוני הוא הראשון בעולם שתיאר את השימוש במגנזיום לטיפול בהפרעת הקצב הקטלנית torsade de pointes, והיום הטיפול הזה מוכר לכל רופא ובזכותו ניצלו חייהם של מאות ואף אלפי חולים בעולם.

חוות דעת משפטיות -רשלנות רפואית ,קרדיולוגיה.

פרופ’ צבעוני הוא בוגר קורס לכתיבת חוות דעת רפואיות מטעם ההסתדרות הרפואית.

הוא כותב חוות דעת רפואיות לבקשת עורכי דין המייצגים תובעים ונתבעים. הוא משמש גם יועץ לבתי משפט בתחום התמחותו. הוא מרצה בנושא רשלנות רפואית במכון להשתלמות עורכי הדין הקשור לאוניברסיטת תל אביב. יש לו ניסיון רב בהופעה כעד מומחה בבתי המשפט.


תפקידים ציבוריים

פרופ’ צבעוני כיהן בתפקיד נשיא האיגוד הקרדיולוגי בישראל. הוא חבר המועצה הלאומית למניעת מחלות לב. היה חבר בוועדת סל הבריאות של מדינת ישראל. יזם הקמת שבילי הליכה בפארקים של הקרן הקיימת בישראל. ושימש יו”ר תחרות בתי חולים נאים בארץ ישראל יפה.


  פרטי התקשרות

  קביעת תורים לשר”פ בבית החולים שערי צדק –

  טלפון: 02-6555974-5

  מייל מזכירות: rachelsh@szmc.org.il

  פניה בנושא חוות דעת בענין רשלנות רפואית בתחום הקרדיולוגיה (פניית עורכי דין בלבד)

  מייל לחוות דעת – dan.tzivoni@mail.huji.ac.il

  טלפון- 052-3222226

  פקס- 036125004