אודות


דן צבעוני, פרופסור מן המניין בבית ספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, מבכירי הקרדיולוגים בישראל, מומחה למחלות לב, היה מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים שערי צדק בשנים 2013-1992.

פרופ’ צבעוני סיים את לימודי הרפואה בשנת 1970 בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים והתמחה בקרדיולוגיה בבית החולים הדסה.בשנים 1978-1976 השתלם בקרדיולוגיה קלינית וצנתורים במרכז הרפואי Cedars-Sinai בלוס אנג’לס, ושם עסק גם במחקר. הוא חזר לארץ למשרת רופא בכיר בבית החולים הדסה. לאחר מכן במשך יותר מעשר שנים היה סגן מנהל המחלקה הקרדיולוגית של בית החולים ביקור חולים בירושלים, מחלקה אותה פיתח לרמה גבוהה ביותר. בעקבות הישגיו הוזמן להקים ולנהל את המחלקה הקרדיולוגית החדשה בבית החולים שערי צדק בירושלים.


משנת 1992 ניהל פרופ’ צבעוני את המערך הקרדיולוגי בבית החולים שערי צדק ובנה שם מחלקה משוכללת ומובילה בתחום. הוא פיתח את המחלקה מיחידה של 5 מיטות למחלקה של 50 מיטות, ועד היום זו המחלקה הקרדיולוגית הגדולה ביותר בארץ. המחלקה מקיפה את כל תחומי הקרדיולוגיה המודרנית, בכלל זה צנתורים ברמה מתקדמת עם מרב החידושים, טיפול נמרץ, אלקטרופיזיולוגיה, שיקום לב, מעבדות משוכללות ועוד. את המחלקה מובילים רופאים מומחים שהם תלמידיו של פרופ’ צבעוני, הוא עצמו מהמצנתרים בעלי הניסיון הרב ביותר בארץ. קידומה והצלחתה הרבה של המחלקה הקרדיולוגית החדשה היה המנוע אשר העלה את רמת ויוקרת בית החולים שערי צדק.  


תחומי התמחות

בעשרים שנות עבודתו בבית חולים שערי צדק, צבר פרופ’ צבעוני ניסיון רב בטיפול באלפי אנשים שהגיעו לבית החולים עם התקף לב, אי ספיקת לב והפרעות קצב, בהם חולים מסובכים אשר נזקקו לצנתור. פרופ’ צבעוני הוא אחד המומחים הבולטים בישראל בהערכת חולים מסובכים, בייחוד בהחלטות על צנתור וניתוחים וכן בהערכת חולים מורכבים הסובלים משילוב של מחלות לב עם מחלות נלוות כגון יתר לחץ דם וסכרת.

ברשימה המתפרסמת בכל שנה בעיתון מעריב פרופ’ צבעוני מופיע בין עשרת הקרדיולוגים המצטיינים במדינה.


 פרופ’ דן צבעוני – תרומה ייחודית לקרדיולוגיה בארץ ובעולם

חברות באיגודים

פרופ’ צבעוני חבר באיגודים האלה:

 • האיגוד הקרדיולוגי בישראל
 • החוג לקרדיולוגיה התערבותית בישראל
 • איגוד הלב האמריקני
 • הקולג’ האמריקני לקרדיולוגיה
 • האיגוד האירופי לקרדיולוגיה.

לצד המחלקה הקרדיולוגית פיתח פרופ’ צבעוני אגף מחקר בתחום הקרדיולוגיה הקלינית ושימש חוקר ראשי ברוב המחקרים. נחקרו תרופות חדישות, שבחלקן נכנסו כטיפולים מתקדמים ופורצי דרך בתחום הקרדיולוגיה המודרנית. נעשו גם מחקרים עצמאיים ביזמתו ובניהולו של פרופ’ צבעוני אשר הניבו פרסומים רבים.

עד היום פרסם פרופ’ צבעוני יותר מ-240 מאמרים, רובם בעיתונות הבין-לאומית. פרופ’ צבעוני נחשב לאחד המומחים הגדולים בעולם בתחום הפרעה בזרימת הדם לשריר הלב (איסכמיה). הוא ופרופ’ שטרן ז”ל היו הראשונים שתיארו את התופעה של איסכמיה שקטה.

פרופ’ צבעוני הוא הראשון בעולם שתיאר את השימוש במגנזיום לטיפול בהפרעת הקצב הקטלנית torsade de pointes, והיום הטיפול הזה מוכר לכל רופא ובזכותו ניצלו חייהם של מאות ואף אלפי חולים בעולם.

קידומה של המחלקה הקרדיולוגית בבית החולים שערי צדק בידי פרופ’ צבעוני היה המנוע אשר העלה את רמת בית החולים. בעקבות הצלחת המחלקה הקרדיולוגית פיתח בית החולים גם מחלקות אחרות, וכיום הוא אחד מבתי החולים הגדולים והמתקדמים במדינת ישראל.

חוות דעת רפואיות

פרופ’ צבעוני הוא בוגר קורס לכתיבת חוות דעת רפואיות מטעם ההסתדרות הרפואית.

הוא כותב חוות דעת רפואיות לבקשת עורכי דין המייצגים תובעים ונתבעים. הוא משמש גם יועץ לבתי משפט בתחום התמחותו. הוא מרצה בנושא רשלנות רפואית במכון להשתלמות עורכי הדין הקשור לאוניברסיטת תל אביב. יש לו ניסיון רב בהופעה כעד מומחה בבתי המשפט.


הוראה:

פרופ’ צבעוני עסק בהוראה לסטודנטים לרפואה שנה רביעית ושנה שישית. שנים רבות היה ברשימת הרופאים המצטיינים של בית הספר לרפואה. עסק בהוראת מתמחים בקרדיולוגיה; הרצה בקורסים להשתלמות בקרדיולוגיה ורפואה פנימית; נשא הרצאות על מניעת מחלות לב לפני מורים בבתי ספר; הרצה בהשתלמויות של עורכי דין בנושא רשלנות רפואית. תלמידיו הרבים ממלאים היום תפקידים בכירים בבתי חולים ברחבי המדינה.

תפקידים ציבוריים

בשנים 2007-2005 כיהן פרופ’ צבעוני בתפקיד נשיא האיגוד הקרדיולוגי בישראל. בעשר השנים האחרונות היה חבר המועצה הלאומית למניעת מחלות לב. היה חבר בוועדת סל הבריאות של מדינת ישראל. יזם הקמת שבילי הליכה בפארקים של הקרן הקיימת בישראל. משמש יו”ר תחרות בתי חולים נאים בארץ ישראל יפה.


  פרטי התקשרות

  קביעת תורים לשר”פ בבית החולים שערי צדק וקבלת חוות דעת רפואיות –

  טלפון: 02-6555974-5

  מייל מזכירות: rachelsh@szmc.org.il

  מייל ישיר: tzivoni@szmc.org.il

  * – מתקבלים חולים עם ביטוחים משלימים של קופות החולים ושל חברות הביטוח.